Òrgans de Govern

 Descarregar Pdf

Els òrgans de govern i representació de l'Escola Politècnica Superior són els següents:

  • Junta de l'Escola
  • Comissió Permanent
  • Comissió d'Estudis
  • Comissió del Programa Oficial de Postgrau (POP) en Enginyeria i Tecnologia de la Informació
  • Comissió electoral del centre
  • Comissions consultives
Detall de façana

Junta Escola

És l'òrgan col·legiat de representació i govern ordinari de l'Escola formada per 80 membres que representen a tota la comunitat educativa: estudiants, personal docent i investigador i personal d'administració i serveis. Es reuneix en sessió ordinària almenys dues vegades per curs dins del període lectiu.

Alás Tomás, Pablo Cervera Rosell, Marc Granollers i Saltiveri, Toni  Puig Vidal, Rita
Ansótegui Gil, Carlos Chemisana Villegas, Daniel Gregorio López, Eduard  Quintana Mayoral, Marta
Argelich Romà, Josep Claria Sancho, Francisco Guirado Fernàndez, Fernando  Rius Carrasco, Antoni
Aroca del Viso, Anna Colome Montero, Jordi Herrero Ribes, José Angel  Rius Torrentó, Josep M.
Assiad Sebai, Salma Colominas Abalde, Didac Lérida Monsó, Josep Lluís  Roig Mateu, Consepción
Bacardit Dalmases, Anna Combalia Cendra, Felip López Solé, Raquel  Ros Gorné, Isabel
Badaoui Mahdad, Faysal Comuñas Gonzalez, Manuel Martínez Santolaria, Maria  Saiz Vela, Albert
Badia Pascual, Fernando Conde Colom, Josep Mateu Piñol, Carles  Sala Marqués, Josep
Baquero Armans, Grau Cores Prado, Manuel Fernando Miret Biosca, Josep M.  Sebe Marqués, Francisco
Bartolí Soler, Esther Cuadros Domènech, Rosa Moltó Aribau, Margarita  Serrano Curdi, Sara
Bellido Muñoz, Nidia Dkouk El Ferroun, Chaymaa Morera Prat, Josep M.  Solé Cutrona, Cristian
Borràs Riba, Eulàlia Esteban Dalmau, Bernat Navarro Pérez, Maria  Solsona Tehas, Francesc X.
Bradineras Escó, F. Javier Font Vallès, Joaquin Nogués Aymamí, Miquel  Torres Espuña, Isaac
Bret Zurita, M. José García González, Roberto Oliva Solé, Marta  Triquell Lombardo, Pol
Busquet Vinueza, Gabriel A. García Rodríguez, Isaac Ortíz Toloza, Cricelda Evalyn  Valls Marsal, Magda
Cabiscol Teixido, M. Alba Garriga Castillo, Juan Antonio Palacin Roca, Jorge  Vázquez Teba, Diego
Canales Viladrich, Enric Gil Iranzo, Rosa Maria Palleja Cabré, Tomàs  Vicente Martínez, Ricard
Cantero Gomez, M. Rosa Gimeno Illa, Juan Manuel Pérez Limousin, Guillermo  Vilaplana Mayoral, Jordi
Carrobé Montalvo, Guillem Giné de Sola, Francesc Pérez Luque, Gabriel  Vilaró Chiappe, Gonzalo
Castell Casol, Albert Oriol Giné Mesa, Jaume Planes Cid, Jordi  Vila Rubio, Xavier

 

Comissió Permanent

La Comissió permanent és un òrgan de representació permanent de la Junta d'Escola i les decisions que prengui en el seu àmbit seran vinculats per a l'equip directiu. Està formada per 15 membres que representen a tota la comunitat educativa.

 

  • Directora: Magda Valls
  • Cap d'estudis Enginyeria Industrial i Arquitectura Tècnica i Edificació: Jérôme Barrau
  • Cap d'estudis Enginyeria Informàtica: Josep Lluís Lérida
  • Cap d'estudis Campus Igualada: Grau Baquero
  • Secretària acadèmica: Margarita Moltó 
  • Professorat a temps complet: Jaume Giné, Josep M. Miret, Isaac Garcia, Concepció Roig, Francesc Giné, Daniel Chemisana Francesc Clarià
  • Professorat a temps parcial: Josep ArgelichBernat Esteban
  • PAS: Ricard Vicente
  • Estudiants: Patricia R. Larroca, Albert Gómez, Marta Albets, Diego Homa, Jassine El kihalCarlos Saltó

Comissions Estudis

Hi ha tres comissions d'estudis corresponents a les tres branques de coneixement impartides des de l'Escola: informàtica, industrials i arquitectura tècnica que garanteixen la coherència i la interrelació de les matèries dels respectius plans d'estudis. La Comissió d'Estudis es reuneix en sessió ordinària com a mínim dues vegades a l'any. Els seus membres representen a tota la comunitat educativa.

 

Comissió d’estudis de la titulació de Grau en Arquitectura Tècnica i Edificació

  • Cap d'estudis titulacions Arquitectura Tècnica: Jérôme Barrau
  • Professorat Departament ADE: Natàlia Aldaz
  • Professorat Departament MACS: Daniel Chemisana
  • Professorat Departament DIEI: Lídia Rincón
  • Professorat Departament E AGROF: Eduard Gregorio
  • Professorat Departament Matemàtica: Maite Grau
  • Professorat Departament D. Públic: Antonio Ezquerra
  • Coordinador Grau en Arquitectura Tècnica i Edificació: Julià Coma
  • Estudiantats: Nil Garcia, Manel Guerrera i Clàudia Lídia Pubill

 

Comissió d’estudis de les titulacions d'Informàtica

  • Cap d'estudis titulacions Grau en Enginyeria Informàtica i Màster en Informàtica: Josep Lluís Lérida
  • Cap d'estudis Campus Igualada: Grau Baquero
  • Professorat Departament ADE: Margarita Moltó
  • Professorat Departament MACS: Joan Ignasi Rosell
  • Professorat Departament DIEI: Tere Alsinet
  • Professorat Departament Matemàtica: Francesc Sebé
  • Coordinador Grau en Enginyeria Informàtica: Nacho López
  • Coordinador Doble Grau en Enginyeria Informàtica i ADE: Sílvia Miquel
  • Coordinador Grau en Tècniques d'Interacció Digital i Computació: Jordi Vilaplana
  • Coordinador Grau en Disseny Digital i Tecnologies Creatives: Rosa M. Gil
  • Coordinador Màster en Enginyeria Informàtica: Francesc Sebé
  • Coordinador Màster en Experiència d'Usuari: Juan Enrique Garrido
  • Comissió Estudis Màster Informàtica: Carlos Ansotegui, Fernando CoresMercé Teixidó.
  • Estudiantat: Josep Sala, Pablo Alás, Isaac Torres, Marc Cervera, Pol Triquell, Sara Serrano, Maria Navarro, Jon Gómez, Xavier Vila, Diego Vazquez i Jordi Colomé
  • Comissió Màster Disseny i Experiència d'Usuari: Roberto García i Sergio Sayago

 

Comissió d'estudis de les titulacions d'Industrials

  • Cap d'estudis titulacions Grau Enginyeria Mecànica i Grau Enginyeria Electrònica Industrial i Automàtica i Màster Industrial: Jérôme Barrau
  • Cap d'estudis Campus Igualada: Grau Baquero
  • Professorat Departament ADE: Margarita Moltó
  • Professorat Departament MACS: Ferran Badia
  • Professorat Departament DIEI: Alba Cabiscol
  • Professorat Departament E AGROF: Javier Bradineras
  • Professorat Departament Matemàtica: Isaac Garcia
  • Professorat Departament Química: Jordi Casanovas
  • Coordinador Grau en Enginyeria Mecànica:Daniel Chemisana
  • Coordinador Grau en Enginyeria Electrònica Industrial i Automàtica: Marcel Tresánchez
  • Coordinador Grau en Enginyeria Mecànica:Daniel Chemisana
  • Coordinador Grau en Enginyeria de l'Energia i Sostenibilitat: Eduard Gregorio
  • Coordinador Grau en Enginyeria Química: Esther Bartolí
  • Coordinador Grau en Enginyeria en Organització Industrial i Logística: Josep M. Rius
  • Coordinador Doble Grau en Enginyeria en Organització Industrial i Logística i ADE: Adela Pagès
  • Coordinador Màster en Enginyeria Industrial: Miquel Nogués
  • Coordinador Màster en Enginyeria del Cuir: Felip Combalia
  • Comissió  Estudis Màster Industrial: Luisa F. Cabeza Cristian Solé.
  • Comissió  Estudis Màster del Cuir: Esther Bartolí i Grau Baquero
  • Estudiantats: Salma Assiad, Guillem Carrobé, Marc Arderiu, Gerard Pérez, Sergi Palacios, Pau de Blas, Gabriel Busquet, Marta Quintana, Nídia Bellido, Anna Aroca i Natàlia Compte

Comissió Postgrau Enginyeria i Tecnologia Informació

  • Representants de la direcció: Magda Valls i Josep Lluís Lérida
  • Coordinador del Màster en Enginyeria Industrial: Miquel Nogués
  • Coordinador del Màster en Enginyeria Informàtica: Francesc Sebé
  • Coordinador del Màster del Cuir: Felip Combalia
  • Coordinador del Màster en Disseny i Experiència d'Usuari: Juan Enrique Garrido
  • Coordinador del programa de doctorat: Francesc X. Solsona
  • Director del DIEI: Gabriel Pérez
  • Director del departament de Matemàtica: Isaac García
  • Estudiants comissió POP: Marc Solé i Adrià Mateo
  • Representant de PAS: Olga Esteve

Comissió Electoral

  • Directora: Magda Valls
  • Secretaria acadèmica: Margarita Moltó
  • Representant del departament de Matemàtica: Isaac Garcia
  • Representant del departament DIEI: Alba Cabiscol
  • Representant del PAS: Olga Esteve
  • Representants dels estudiants: Albert Gómez, Albert Farré

Comissions Consultives

Són comissions dedicades a algun aspecte específic. Les diverses comissions consultives estudien, per iniciativa pròpia, per encàrrec de la Junta d'Escola o de la Comissió Permanent, els temes propis del seu àmbit.

 

COMISSIONS DELEGADES DEL CONSELL DE GOVERN

Comissió de Recerca: Francesc Solsona

Comissió Econòmica: Francesc Giné

Comissió d'Ordenació Acadèmica: Magda Valls i Sara El harrak Bennouna

Comissió del PAS: Ricard Vicente

 

COMISSIONS NO DELEGADES DEL CONSELL DE GOVERN

Comissió de Personal Acadèmic: Carles Capdevila, Rosa Maria Gil, Jérôme Barrau, Carlos Ansótegui Daniel Chemisana

Comissió d’Avaluació i Millora de la Docència: Ferran Badia, Francesc Giné Joan Ignasi Rosell

Comissió de Cooperació Internacional: Lídia Rincon

Comissió de Relacions Internacionals i Mobilitat: Cristian Solé

Comissió de Cultura: Margarita Moltó

Comissió de Política Lingüística: Maite Grau Carles Capdevila

Comissió de seguiment del Pla de Dedicació Acadèmica del Professorat: Carles Capdevila, Ferran Badia, Maite Grau Rosa Maria Gil

Comissió de Medi Ambient: Jordi Martínez Ricard Vicente

Comissió de Publicacions: Eduard Gregori

Comissió d'Informació, Orientació i Promoció Universitària (CIOPU): Fernando GuiradoGabriel Pérez

Comissió de Formació Contínua: Ferran Badia Gabriel Pérez

 

ALTRES COMISSIONS ESTATUTÀRIES O LEGALS

Comissió de Convalidacions: Maite Grau Magda Valls

Comissió d’Avaluació de la Universitat: Ferran Badia, Carles Capdevila, Francesc Giné, Carlos AnsóteguiIgnacio López

Comissió de Seguiment del Codi Ètic de la UdL: Francesc Giné

Comissió acadèmica del programa de doctorat: Josep Maria Miret

   Darrera modificació: