Òrgans de Govern

 Descarregar Pdf

Els òrgans de govern i representació de l'Escola són els següents:la Junta de l'Escola, la Comissió Permanent, la Comissió d'Estudis, la Comissió del Programa Oficial de Postgrau (POP) en Enginyeria i Tecnologia de la Informació, Comissió electoral del centre i les comissions consultives

Junta d'Escola

Es l'òrgan col·legiat de representació i govern ordinari de l'Escola formada per 60 membres que representen a tota la comunitat educativa: estudiantat, personal docent i investigador i personal d'administració i serveis. Es reuneix en sessió ordinària almenys dues vegades per curs dins del període lectiu.

 

Agut Marín, Nil Coma Arpón, Julià Guirado Fernández, Fernando Nogués Aymamí, Miquel
Alsinet Bernadó, Teresa Comellas Andrés, Martí Hidalgo caballero, Raúl Oliva Solé, Marta
Ansótegui Gil, Carlos Conde Colum, Josep Izquierdo Borràs, Adolf Pérez Luque, Gabriel
Argelich Romà, Josep Cores Prado, Fernando Lérida Monsó, Josep Lluís Planes Cid, Jordi
Arjona Cano, Daniel Cornet Vives, Maria López, Solé, Raquel Pujolàs Boix, Jordi
Badia Pascual, Ferran Domingo Labernia, Albert Madalina Padurean, Bianca Roig Mateu, Concepció
Balaguer Llaquet, Pau Espuñes Marsol, Montse Majós Palau, Francesc Xavier Sebé Freixas, Francesc
Bradineras Escó, Fco. Javier García Rodríguez, Isaac Marin Rodríguez, Raúl Semente Fernández, Didac
Bret Zurita, Maria José Giné de Sola, Francesc Martin Mostany, Javier Solé Cutrona, Cristian
Cabeza Fabra, Luisa Fernanda Giné Mesa, Jaume Maza sabido, Susana Solé Garrigós, Aran
Cabiscol Teixidó, Alba Giralt Barbé, Juame Millanes Porte, Eloy Solsona Tehas, Francesc
Castell Casol, Albert González Ramonet, Núria Miret Biosca, Josep Maria Valls Marsal, Magda
Chemisana Villegas, Daniel Granollers Saltiveri, Toni Miró Toran, Laia Vila Almenara, Sergi
Chiappe Vilaró, Rodrigo Grau Montaña, Maite Moltó Aribau, Margarita Vilalta Vidal Tatiana
Clarià sancho, Francesc Gregorio López, Eduard Mónico Bonell, Carles Zsembinszki, Gabriel Seb.

 

Comissió Permanent

La Comissió permanent és un òrgan de representació permanent de la Junta d'Escola i les decisions que prengui en el seu àmbit seran vinculats per a l'equip directiu. Està formada per 15 membres que representen a tota la comunitat educativa.

 

  • Director: Francesc Giné de Sola
  • Cap d'estudis Enginyeria Industrial i Arquitectura Tècnica: Maite Grau Montaña
  • Cap d'estudis Enginyeria Informàtica: Magda Valls Marsal
  • Secretària acadèmica: Margarita Moltó Aribau
  • Professorat a temps complet: Jaume Giné Mesa, Josep M. Miret Biosca, Tere Alsinet Bernadó, Miquel Nogués Aymamí i Martí Comellas
  • Professorat a temps parcial: Valentí Pardo
  • PAS: Maria Cornet Vives.
  • Estudiants: Raúl Marin Rodríguez i Tatiana Vilalta Vidal

Comissions d'Estudis

Hi ha tres comissions d'estudis corresponents a les tres branques de coneixement impartides des de l'Escola: informàtica, industrials i arquitectura tècnica que garanteixen la coherència i la interrelació de les mateires dels respectius plans d'estudis. La Comissió d'Estudis es reuneix en sessió ordinària com a mínim dues vegades a l'any. Els seus membres representen a tota la comunitat educativa.

 

Comissió d’estudis de la titulació de Grau en Arquitectura Tècnica

  • Cap d'estudis titulacions Arquitectura Tècnica: Maite Grau Montaña
  • Professorat Departament AEGERN: Natàlia Aldaz
  • Professorat Departament MACS: Daniel Chemisana
  • Professorat Departament DIEI: Gabriel Pérez Luque
  • Professorat Departament E AGROF: Eduard Gregorio
  • Professorat Departament Matemàtica: Maite Grau
  • Professorat Departament D. Públic: Antonio Ezquerra
  • Coordinador Grau en Arquitectura Tècnica: Eduard Gregorio
  • Estudiantat: Javiera Acuña Echeverria, Nuria González Ramonet

 

Comissió d’estudis de les titulacions d'Informàtica

  • Cap d'estudis titulacions Grau en Enginyeria Informàtica i Màster en Informàtica: Magda Valls
  • Professorat Departament AEGERN: Margarita Moltó
  • Professorat Departament MACS: Joan Ignasi Rosell
  • Professorat Anglès i L.: Mariona Sabaté
  • Professorat Departament DIEI: Tere Alsinet
  • Professorat Departament Matemàtica: Francesc Sebé
  • Coordinador de titulacions d'Informàtica: Fernando Cores, Josep Luis Lérida.
  • Estudiantat: Raúl Marín Rodriguez, Tatiana Vilalta Vidal, Marc Sances Medina
  • Com. Estudis Màster Informàtica: Carlos Ansotegui, Francesc Solsona i Josep Lluis Lérida

 

Comissió d'estudis de les titulacions d'Industrials

  • Cap d'estudis titulacions Grau Enginyeria Mecànica i Grau Enginyeria Electrònica Industrial i Automàtica i Màster Industrial: Maite Grau Montaña
  • Professorat Departament AEGERN: Margarita Moltó
  • Professorat Departament MACS: Ferran Badia
  • Professorat Departament DIEI: Alba Cabiscol
  • Professorat Departament E AGROF: Javier Bradineras
  • Professorat Departament Matemàtica: Jaume Giné
  • Professorat Departament Química: Jordi Casanovas
  • Coordinador de titulacions d'Industrials: Daniel Chemisana, Albert Castell, Josep Argelich
  • Estudiantat: Francesc Majos Palau, Pau Hidalgo Aragonés, John Sameh Amin Farg
  • Com. Estudis Màster Industrial: Lluïsa Cabeza, Cristian Solé, Albert Castell

Comissió del Programa Oficial de Postgrau en Enginyeria i Tecnologia de la Informació

  • Representant de la direcció: Magda Valls Marsal, cap d'estudis
  • Coordinador del Màster en Enginyeria Industrial: Albert Castell Casol
  • Coordinador del Màster en Enginyeria Informàtica: Josep Lluis Lérida Monsó
  • Coordinador del programa de doctorat: Josep M. Miret Biosca
  • Director del DIEI: Tere Alsinet Bernadó
  • Director del departament de Matemàtica: Jaume Giné Mesa
  • Estudiants comissió POP: Julià Coma Arpón i Victor Mateu Messeguer
  • Representant de PAS: Maria Cornet Vives

Comissió Electoral

  • Director: Francesc Giné de Sola.
  • Secretaria acadèmica: Margarita Moltó Aribau.
  • Representant del departament de Matemàtica: Isaac Garcia Rodríguez.
  • Representant del departament DIEI: Alba Cabiscol Teixidó.
  • Representant del PAS: Maria Cornet Vives.
  • Representants dels estudiants: Raúl Marin Rodríguez, Tatiana Vilalta Vidal

Comissions Consultives

Són comissions dedicades a algun aspecte específic. Les diverses comissions consultives estudien, per iniciativa pròpia, per encàrrec de la Junta d'Escola o de la Comissió Permanent, els temes propis del seu àmbit.

COMISSIONS DELEGADES DEL CONSELL DE GOVERN

Comissió de Recerca

  • Francesc Solsona Tehas

Comissió Econòmica

  • Francesc Giné de Sola

Comissió d'Ordenació Acadèmica

  • Francesc Giné de Sola, director de l'Escola Politècnica Superior
  • Carles Mónico Bonell, representant del Consell de l'Estudiantat de l'EPS

 

COMISSIONS NO DELEGADES DEL CONSELL DE GOVERN

Comissió de Personal Acadèmic

  • Carles Capdevila Marqués
  • Rosa Maria Gil Iranzo
  • Jérôme Barrau
  • Daniel Chemisana Villegas

Comissió d’Avaluació i Millora de la Docència

  • Ferran Badia Pascual
  • Francesc Giné de Sola
  • Joan Ignasi Rosell Urrutia

Comissió de Cooperació Internacional

  • Lídia Rincon Villareal

Comissió de Relacions Internacionals i Mobilitat

  • Cristian Solé Cutrona

Comissió de Cultura

  • Margarita Moltó Aribau

Comissió Lingüística

  • Maria Teresa Grau Montaña

Comissió de seguiment del Pla de Dedicació Acadèmica del Professorat

  • Carles Capdevila Marqués
  • Ferran Badia Pascual
  • Maite Grau Montaña
  • Rosa Maria Gil Iranzo

Comissió de Medi Ambient

  • Jordi Martinez Soldevila
  • Ricard Vicente Martínez

Comissió de Publicacions

  • Eduard Gregori López

Comissió d'Informació, Orientació i Promoció Universitària (CIOPU)

  • Fernando Guirado Fernández
  • Gabriel Pérez Luque

Comissió de Formació Contínua

  • Ferran Badia Pascual
  • Gabriel Pérez Luque

 

ALTRES COMISSIONS ESTATUTÀRIES O LEGALS

Comissió de Convalidacions

  • Maite Grau Montaña
  • Magda Valls Marsal

Comissió d’Avaluació de la Universitat

  • Ferran Badia Pascual
  • Carles Capdevila Marqués
  • Francesc Giné de Sola
  • Carlos Ansótegui Gil
  • Ignacio López Lorenzo

Comissió de Seguiment del Codi Ètic de la UdL

  • Francesc Giné de Sola

Comissió acadèmica del programa de doctorat

  • Josep Maria Miret Biosca
   Darrera modificació: