Òrgans de Govern

 Descarregar Pdf

Els òrgans de govern i representació de l'Escola Politècnica Superior són els següents:

Junta Escola

És l'òrgan col·legiat de representació i govern ordinari de l'Escola formada per 80 membres que representen a tota la comunitat educativa: estudiants, personal docent i investigador i personal d'administració i serveis. Es reuneix en sessió ordinària almenys dues vegades per curs dins del període lectiu.

Membres de la Junta d'Escola [3 d'octubre de 2022]

Alás Tomás, Pablo

Ansotegui Gil, Carlos José

Argelich Roma, Josep

Aroca del Viso, Anna

Assiad Sebai, Salma

Bacardit Dalmases, Anna

Badaoui Mahdad, Faysal

Badia Pascual, Ferran

Baquero Armans, Grau

Barrau, Jérôme

Bartolí Soler, Esther

Bellido Muñoz, Nidia

Borràs Riba, Eulàlia

Bradineras Esco, Francisco

Bret Zurita, Maria José

Busquet Vinueza, Gabriel

Cabiscol Teixidó, Maria Alba

Canales Viladrich, Enric

Carrobé Montalvo, Guillem

Castell Casol, Albert Oriol

Cervera Rosell, Marc

Chemisana Vilelgas, Daniel

Claria Sancho, Francisco

Colome Montero, Jordi

Colominas Abalde, Didac

Conbalia Cendra, Felip

Conde Colom, Josep

Cores Prado, Fernando

Cuadros Domènech, Rosa

Dkouk El Ferroun, Chaymaa

Esteban Dalmau, Bernat

Font Valles, Joaquim

Garcia Gonzalez, Roberto

Garcia Rodriguez, Isaac

Garriga Castillo, Juan Antonio

Gil Iranzo, Rosa

Gimeno Illa, Juan Manuel

Giné de Sola, Francisco

Giné Mesa, Jume

Granollers Saltiveri, Toni

Guirado Fernandez, Fernando

Herrero Ribes, José Angel

Lérida Monsó Josep Lluis

López Sole, Raquel

Martinez Santolaria, Maria

Mateu Piñol, Carlos

Maza Sabido, Susanan

Miret Biosca, Josep Maria

Molto Aribau, Margarita

Morera Prat, Josep Maria

Navarro Pérez, Maria

Nogués Aymamí, Miquel

Oliva Sole, Marta

Pagés Bernaus, Adela

Palleja Cabre, Tomas

Péres Limousin, Guillermo

Pérez Luque, Gabriel

Planes Cid, Jordi

Puig Vidal, Rita

Quintana Morral, Marta

Rius Carrasco, Antoni

Rius Torrento, Josep Maria

Roig Mateu, Concepció

Ros Gorné, Isabel

Saiz Vela, Albert

Sala Marqués, Josep

Sebe Feixas, Francisco

Serrano Curdi, Sara

Solé Cutrona, Cristian

Solsona Tehas, Xavier

Torres Espuña, Isaac

Triquell Lombardo, Pol

Valls Marsal, Magda

Vazquez Teba, Diego

Vicente , Ricard

Vila Rubio, Xavier

Vilaplana Mayoral, Jordi

Vilaró Chiappe, Gonzalo

 

Comissió Permanent

La Comissió permanent és un òrgan de representació permanent de la Junta d'Escola i les decisions que prengui en el seu àmbit seran vinculats per a l'equip directiu. Està formada per 15 membres que representen a tota la comunitat educativa.

 

  • Directora: Magda Valls
  • Cap d'estudis Enginyeria Industrial i Arquitectura Tècnica i Edificació: José S. Millan
  • Cap d'estudis Enginyeria Informàtica: Josep Lluís Lérida
  • Cap d'estudis Campus Igualada: Adela Pagès
  • Secretària acadèmica: Margarita Moltó 
  • Professorat a temps complet: Jaume Giné, Josep M. Miret, Isaac Garcia, Concepció Roig, Francesc Giné, Daniel Chemisana Francesc Clarià
  • Professorat a temps parcial: Josep ArgelichBernat Esteban
  • PAS: Ricard Vicente
  • Estudiants: Patricia R. Larroca, Albert Gómez, Marta Albets, Diego Homa, Jassine El kihalCarlos Saltó

Comissions Estudis

Hi ha tres comissions d'estudis corresponents a les tres branques de coneixement impartides des de l'Escola: informàtica, industrials i arquitectura tècnica que garanteixen la coherència i la interrelació de les matèries dels respectius plans d'estudis. La Comissió d'Estudis es reuneix en sessió ordinària com a mínim dues vegades a l'any. Els seus membres representen a tota la comunitat educativa.

 

Comissió d’estudis de la titulació de Grau en Arquitectura Tècnica i Edificació

  • Cap d'estudis titulacions Arquitectura Tècnica: José S. Millan
  • Professorat Departament ADE: Natàlia Aldaz
  • Professorat Departament MACS: Daniel Chemisana
  • Professorat Departament DIEI: Lídia Rincón
  • Professorat Departament E AGROF: Eduard Gregorio
  • Professorat Departament Matemàtica: Maite Grau
  • Professorat Departament D. Públic: Antonio Ezquerra
  • Coordinador Grau en Arquitectura Tècnica i Edificació: Julià Coma
  • Estudiantats: Nil Garcia, Manel Guerrera i Clàudia Lídia Pubill

 

Comissió d’estudis de les titulacions d'Informàtica

  • Cap d'estudis titulacions Grau en Enginyeria Informàtica i Màster en Informàtica: Josep Lluís Lérida
  • Cap d'estudis Campus Igualada: Adela Pagès
  • Professorat Departament ADE: Margarita Moltó
  • Professorat Departament MACS: Joan Ignasi Rosell
  • Professorat Departament DIEI: Tere Alsinet
  • Professorat Departament DIEI (GDDTC): Mercè Teixidó
  • Professorat Departament Matemàtica: Francesc Sebé
  • Coordinador Grau en Enginyeria Informàtica: Nacho López
  • Coordinador Doble Grau en Enginyeria Informàtica i ADE: Sílvia Miquel
  • Coordinador Grau en Tècniques d'Interacció Digital i Computació: Jordi Vilaplana
  • Coordinador Grau en Disseny Digital i Tecnologies Creatives: Rosa M. Gil
  • Coordinador Màster en Enginyeria Informàtica: Francesc Sebé
  • Coordinador Màster en Experiència d'Usuari: Juan Enrique Garrido
  • Comissió Estudis Màster Informàtica: Juan Enrique Garrido i Fernando Cores
  • Comissió Estudis Màster Experiència d'Usuari: Roberto García i Sergio Sayago
  • Estudiantat: Josep Sala, Pablo Alás, Isaac Torres, Marc Cervera, Pol Triquell, Sara Serrano, Maria Navarro, Jon Gómez, Xavier Vila, Diego Vazquez i Jordi Colomé

 

Comissió d'estudis de les titulacions d'Industrials

  • Cap d'estudis titulacions Industrials: José S. Millan
  • Cap d'estudis Campus Igualada: Adela Pagès
  • Professorat Departament ADE: Margarita Moltó
  • Professorat Departament MACS: Ferran Badia
  • Professorat Departament DIEI: Alba Cabiscol
  • Professorat Departament E AGROF: Javier Bradineras
  • Professorat Departament Matemàtica: Isaac Garcia
  • Professorat Departament Química: Jordi Casanovas
  • Coordinador Grau en Enginyeria Mecànica:Daniel Chemisana
  • Coordinador Grau en Enginyeria Electrònica Industrial i Automàtica: Marcel Tresánchez
  • Coordinador Grau en Enginyeria Mecànica:Daniel Chemisana
  • Coordinador Grau en Enginyeria de l'Energia i Sostenibilitat: Eduard Gregorio
  • Coordinador Grau en Enginyeria Química: Esther Bartolí
  • Coordinador Grau en Enginyeria en Organització Industrial i Logística: Josep M. Rius
  • Coordinador Doble Grau en Enginyeria en Organització Industrial i Logística i ADE: Albert Saiz
  • Coordinador Màster en Enginyeria Industrial: Miquel Nogués
  • Coordinador Màster en Enginyeria del Cuir: Felip Combalia
  • Comissió  Estudis Màster Industrial: Luisa F. Cabeza Cristian Solé.
  • Comissió  Estudis Màster del Cuir: Esther Bartolí i Adela Pagès
  • Estudiantats: Salma Assiad, Guillem Carrobé, Marc Arderiu, Gerard Pérez-López, Sergi Palacios, Pau de Blas, Gabriel Busquet, Marta Quintana, Nídia Bellido, Anna Aroca i Natàlia Compte

Comissió Postgrau Enginyeria i Tecnologia Informació

  • Representants de la direcció: Magda Valls i Josep Lluís Lérida
  • Coordinador del Màster en Enginyeria Industrial: Miquel Nogués
  • Coordinador del Màster en Enginyeria Informàtica: Francesc Sebé
  • Coordinador del Màster del Cuir: Felip Combalia
  • Coordinador del Màster en Disseny i Experiència d'Usuari: Juan Enrique Garrido
  • Coordinador del programa de doctorat: Francesc X. Solsona
  • Director del DIEI: Gabriel Pérez
  • Director del departament de Matemàtica: Isaac García
  • Estudiants comissió POP: Marc Solé i Adrià Mateo
  • Representant de PAS: Montse Espunyes

Comissió Electoral

  • Directora: Magda Valls
  • Secretaria acadèmica: Margarita Moltó
  • Representant del departament de Matemàtica: Isaac Garcia
  • Representant del departament DIEI: Alba Cabiscol
  • Representant del PAS: Isabel Ros
  • Representants dels estudiants: Maria Navarro i Isaac Torres

Comissions Consultives

Són comissions dedicades a algun aspecte específic. Les diverses comissions consultives estudien, per iniciativa pròpia, per encàrrec de la Junta d'Escola o de la Comissió Permanent, els temes propis del seu àmbit.

 

COMISSIONS DELEGADES DEL CONSELL DE GOVERN

Comissió de Recerca: Francesc Solsona

Comissió Econòmica: Francesc Giné

Comissió d'Ordenació Acadèmica: Magda Valls i Sara El harrak Bennouna

Comissió del PAS: Ricard Vicente

 

COMISSIONS NO DELEGADES DEL CONSELL DE GOVERN

Comissió de Personal Acadèmic: Carles Capdevila, Rosa Maria Gil, Jérôme Barrau, Carlos Ansótegui Daniel Chemisana

Comissió d’Avaluació i Millora de la Docència: Ferran Badia, Francesc Giné Joan Ignasi Rosell

Comissió de Cooperació Internacional: Lídia Rincon

Comissió de Relacions Internacionals i Mobilitat: Cristian Solé

Comissió de Cultura: Margarita Moltó

Comissió de Política Lingüística: Maite Grau Carles Capdevila

Comissió de seguiment del Pla de Dedicació Acadèmica del Professorat: Carles Capdevila, Ferran Badia, Maite Grau Rosa Maria Gil

Comissió de Medi Ambient: Jordi Martínez Ricard Vicente

Comissió de Publicacions: Eduard Gregori

Comissió d'Informació, Orientació i Promoció Universitària (CIOPU): Fernando GuiradoGabriel Pérez

Comissió de Formació Contínua: Ferran Badia Gabriel Pérez

 

ALTRES COMISSIONS ESTATUTÀRIES O LEGALS

Comissió de Convalidacions: Maite Grau Magda Valls

Comissió d’Avaluació de la Universitat: Ferran Badia, Carles Capdevila, Francesc Giné, Carlos AnsóteguiIgnacio López

Comissió de Seguiment del Codi Ètic de la UdL: Francesc Giné

Comissió acadèmica del programa de doctorat: Josep Maria Miret

   Darrera modificació: